Dro på jobben i morges som alle andre helt vanlige hverdager, bare nå i treskoene etter gammelt. De har i mange år vært fast følgesvenn, men eg parkerte de i vinter til fordel for nye vernesko da klogger tærer på vonde hofter og knær. De nye skoene gjorde raskt underverker, men der noe blir bedre blir ofte noe annet skamfert. Nå har eg gått i fire mnd med sporadiske vannblemmer og åpne sår på hælene, med tanken i bakhode at dette går seg til. I dag måtte eg krype til korset og be om nye igjen, nå bør det bli bra.
Over til en gladnyhet; i dag kom skattepengene! Det har vi gleda oss til, for en sånn sum får vi nok aldri flere ganger. Det ble raskt avgjort innad i husholdningen at nå skulle Doc få vikar. Da eg fikk somla meg hjem fra jobb sto Doc med bredt glis sammen med nye gliset sitt, nemlig en robotklipper! Du kan tro han gleda seg, og har derfor brukt ettermiddagen på å spa ned kabel rundt hagen. Deilig for Doc å slippe å tenke på gresset! Forslag til navn på klipperen?
Mens han dreiv med kabel og testkjøring tok eg meg av dagens middag. Det er først når mannfolka er opptatt med andre ting at kjerringer kommer til kølet vettu, så her måtte sjansen benyttes. Vi fikk oss noen geniale grillspyd her for ei stund siden, DISSE HER, og nå skulle de testes. Det er vaiere som kan bøyes og er så lang at det er mer enn nok med ett til hver, og da er det bare å la kreativiteten jobbe.
Her ble det pølser med spicy chicken og strimla svinekjøtt rulla i bacon. Spurte på insta hva folket bare måtte ha i tillegg til kjøtt på spydet, og med den inspirasjonen endte vi med løk, sopp, ananas og paprika. Fordelte alt på de to spydene og lå de på grillen. Ubegripelig enkelt når man bare har to spyd å snu på, og ubeskrivelig godt med grillmat nå som sommeren endelig viser seg, vi har nemlig hatt 22 grader her i dag!
Gressklippern bare må heite Dolly
Tja, den stanger så mye i alt mulig, så eg tror det er en mann
Vaktmester’n? Alltid på vakt og jobb hos dere..
Høres eksklusivt ut også da



Dere er på jobb eller ferie, og kan si at vaktmester’n tar seg av gresset……… eller kanskje gartner’n?
Når dere cruiser i Rolls’en, og har en vaktmester eller gartner så høres dere ut som godseiere
Jaja, sikkert flere forslag som er bedre.
Hehe ja, gartner’n er kanskje ikke dumt